SuperFOIL vlajka vlajka vlajka

ZASTOSOWANIE NA RÓŻNE RODZAJE PODŁÓG

Team Image
Team Image
Team Image

Betonowa podłoga

Izolacja SuperFOIL SFUF jest idealnym rozwiązaniem dla podłóg betonowych i anhydrytowych. SFUF można stosować bezpośrednio pod jastrychem betonowym, podłogą anhydrytową i pływającą podłogą laminowaną, a także nad lub pod pustą podłogą. SFUF przyczyni się do szczelności Twojego budynku. SFUF zapewnia izolację akustyczną i ogranicza wpływ hałasu do szacunkowego ∆l = 22 dB. SFUF można stosować w celu osiągnięcia lub poprawy współczynnika przewodzenia ciepła U, zarówno w nowych budynkach, jak i renowacjach. SFUF idealnie nadaje się do ogrzewania podłogowego dowolnego typu i posiada wskazaną kratkę ułatwiającą montaż. Izolacja SFUF ma grubość 6 mm.

Instalacja izolacja SFUF

Betonowa i podłoga anhydrytowa
Rozłożyć SFUF na czystej, suchej i gładkiej powierzchni z przezroczystą warstwą polietylenu skierowaną w górę do pomieszczenia. Połóż z niezbędnym zachodzeniem na ściany pomieszczenia. Połącz ze sobą tępe krawędzie, a następnie uszczelnij taśmą SuperFOIL. Kontynuuj instalację ogrzewania podłogowego (jeśli jest w wyposażeniu), a następnie wylej podłogę zgodnie z zaleceniami producenta.

Podłoga pływająca
Rozpakuj SFUF na czystej, suchej i gładkiej powierzchni z przezroczystą warstwą polietylenu skierowaną w górę do pomieszczenia. Połącz ze sobą tępe krawędzie, a następnie uszczelnij taśmą SuperFOIL.

Kobierzec
Rozłożyć SFUF na czystej, suchej i gładkiej powierzchni z przezroczystą warstwą polietylenu skierowaną w górę do pomieszczenia. Połącz ze sobą tępe krawędzie, a następnie uszczelnij taśmą SuperFOIL. Położyć dywan zgodnie z instrukcjami producenta bezpośrednio na SFUF.


Image

Image

WYDRĄŻONA Podłoga

Użyj izolacji paroizolacyjnej na pustej podłodze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować izolację SuperFOIL SFUF.

MONTAŻ podłogi bezpośrednio na belkach
Zacznij od krawędzi ściany i przykryj produkt na ścianie do 100 mm. Rozwiń SuperFOIL na belkach. Aby utworzyć pustkę powietrzną, izolację SuperFOIL należy przymocować do obu stron belki w odległości około 50 mm od górnej krawędzi belki. Zabezpieczyć klipsami o odpowiednim rozmiarze (patrz tabela) i w razie potrzeby założyć listwę. Kontynuuj układanie SuperFOIL do następnej belki, zamocuj ją na belce za pomocą powyższej metody. Po zamocowaniu kontynuuj w ten sposób i stwórz puste przestrzenie powietrzne między belkami na całej podłodze.

Pasy SuperFOIL należy łączyć na tępo u góry belki i bezpiecznie zamocować. Uszczelnij wszystkie połączenia taśmą SuperFOIL 100 mm. Na obwodzie przytnij SuperFOIL do 100 mm na ścianie i uszczelnij płytą ścienną lub izolacją ścienną, jeśli jest dostępna. Uzupełnij izolację, przyklejając wszystkie pęknięcia i / lub nacięcia. Kontynuuj montaż wybranej podłogi zgodnie z zaleceniami


Pusta podłoga montowana na istniejącej kondygnacji, najczęściej ze względu na izolację parteru.


Image

Image

Pusta podłoga instalowana wewnątrz domu, głównie na pierwszym i następnych piętrach.


Image

Image

Tabela użycia rozmiarów klipsów do montażu

Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów i dowiedz się, jak to zrobić.

+420 605 422 882

Certyfikaty

Service
Service
Service
Service
Service
Service
Service